Як вибрати валізу для літака, поїзда та автомобіля?

Для початку зауважимо, що якщо валіза якісна, з гарантією та заводського виготовлення, то немає особливих відмінностей, яким саме видом транспорту Ви подорожуєте, надійна валіза витримає будь-які випробування!

Важливо точно визначити, яка модель Вам підходить. Можете для себе відповісти на деякі запитання:

 • На скільки днів летимо? 2-4 дні чи більше 7 днів
 • Кого поїздка? (ділова або відпочинок)
 • Яким транспортом подорожуємо? (машина, літак, поїзд)
 • Є чи ні обмеження щодо ваги багажу?
 • З дітьми чи ні?
 • У країну, де погода змінюватиметься у момент перебування? (Азія, Таїланд, Аляска, Європа, Африка)
 • Ну, і не мало важливо, Ваш бюджет!

Тому ми повинні ознайомитися з типами валіз, доступних на ринку інтернету. Вибір дійсно величезний, тому найкраще поглянути на особливості, що цікавлять саме Вас, відгуки попередніх покупців так само не мало важливий факт, а потім порівняти всі варіанти.

Валізи - найважливіші параметри

 • Розмір
 • Типу конструкції
 • Матеріал
 • Рівень безпеки
 • Аксесуари та ціна

1.Розмір валізи

Є маленькісередні і великі валізи.

Кожен перевізник встановлює обмеження на вагу багажу, яку ви можете взяти з собою у подорож літаком, автобусом.

Прийнятна вага, розміри, кількість ручної поклажі та зареєстрованого багажу - цю інформацію  Вам необхідно ретельно перевірити на сторінках вибраних авіакомпаній або автобусних перевізників. Іноді буває, що для далекого рейсу норма багажу становить, наприклад, 2; 23 кг, а на короткі рейси - межі набагато менші, наприклад, близько 7-15 кг.

Залежно від авіакомпанії розміри ручної поклажі різняться (нижче представлені одні з найпопулярніших): 

 1. Розміри валіз Ryanair
 2. Розміри валізи Wizzair
 3. Розміри валіз МАУ
 4. Розміри валізи KLM
 5. Розміри валізи Lufthansa
 6. Розміри валіз Turkish Airlines

Як запакувати валізу в літак?

За кілька днів до поїздки варто скласти список усіх речей, які потрібно запакувати у свою валізу. 15-30%).

Як виявилося, техніка складання одягу теж дуже важлива. , косметика та лосьйони, книги та взуття), класти рівномірно по периметру. Завантажувати валізу рекомендується не менше, ніж на 2/3 (трохи більше половини) від загального обсягу, це дозволить планомірно заповнити внутрішній простір і не дасть пошкодити багаж.

 

Ручна поклажа - що можна запакувати у валізу, а що ні?

Переважна більшість авіакомпаній мають схожі правила, наприклад, про те, що і як взяти з собою в подорож. Варто перевірити на сайтах перевізників, що можна запакувати в ручну поклажу і що робити з зареєстрованим багажем. >

Всі цінні речі, такі як прикраси, документи або гроші, повинні бути на борту літака, поряд з вами. Багаж в багажному відділенні може бути пошкоджений, тому, наприклад, фотокамеру або ноутбук найкраще упаковати у ручну поклажу та взяти на борт.


 

Приклади предметів, які  МОЖНА везти в ручній поклажі Приклади предметів, які НЕ МОЖНА перевозити в ручній поклажі
Електронне обладнання (наприклад, мобільний телефон, ноутбук, камера) Аерозолі (дезодорант)
Апарат для вимірювання тиску, глюкометр Бритви, небезпечні бритви, леза бритви.
Солодощі, тістечка, печиво. Напої, куплені до перевірки безпеки в ємностях, що перевищують 100 мл
Картини. Інструменти та деталі, заповнені паливом
Посуд, каструлі, склянки. Інструменти з гострими краями
Маленькі музичні інструменти, струни, скрипки. Сірники та запальнички
Дитяче харчування (соки, молоко) Вудки
Алкоголь, куплений після перевірки безпеки у дюті фрі Скейтборди, сноуборди, більярд, гольф, снукер, хокей, бейсбол та крикет 
М'ясні консерви, супи, киселі, порошкові соуси Електрошокери
Лампочки Розчинник фарби, скипидар
Бінокль

Сталеві троси, ремені кріплення

Косметика та рідини на літаку

Під час упаковки валізи враховуйте також обмеження, пов'язані з упаковкою рідин, косметики, напоїв або рідких харчових продуктів.  Гелі для душу, креми, піни для гоління, зубні пасти та емульсії - підпадають під дію правил про перевезення рідин на борту літака.

ЩО МОЖНА ВЗЯТИ З СОБОЮ В ЛІТАК? А ЩО НЕ МОЖНА

Рідини можна перевозити в ручній поклажі тільки в прозорих контейнерах або пакетах із застібкою типу зип-лок (з максимальним об'ємом 100 мл).  Загальною ємністю 1 л. Найкращим вариіантом для рідин буде такий дорожній набір для рідин.

Середня і велика валіза підходять для тривалих поїздок. Якщо ми плануємо поїздку більше 7 днів, більш комфортною буде модель з висотою не менше 65 см і ємністю близько 60-130 літрів, але знову ж таки ми повертаємося до питання: необхідний все ж таки середній або великий розмір валізи.

Якщо Ви подорожуєте один/одна, подорож більше 7 днів, але менше 20 днів, Вам підійде середній розмір валізи, так званий М-розмір. Також позитивною є функція збільшення в обсязі, до речі, моделей з пластику з такої функції зараз теж вистачає. У текстильних моделях зручною є наявність кишень спереду.

Якщо все ж таки Ви подорожуєте вдвох, і брати кожному по валізі не хочеться, або Ви летитьте в холодну країну, де Вам знадобляться теплі речі, які можливо і не особливо важкі, але досить об'ємні, розмір великої валізи (так званий L або XL розмір) – це буде Ваш вибір! Також цей розмір буде зручний і для сімей з дітьми.

 

2. Будова валізи (2 або 4 колеса), а в сучасному світі валізи так само з'явилося поняття 8 колісні.

Відмінності в конструкції дорожньої валізи зазвичай зводяться до трьох компонентів: кількості коліс, типу використовуваної ручки та якості замків.

Колеса тепер є стандартними в дизайні дорожньої валізи, що значно полегшує перевезення багажу. Якщо ми очікуємо, що наш багаж буде важким, краще вибрати валіза на 4 колеса - вона буде більш стабільною і довговічною, а так само більш маневреною, що вкрай зручно.

Поняття "8-й колісна" валіза з'явилося нещодавно, близько 3-х років тому, але активно розвивається і набуває популярності. Чому ж? По-перше, нехай Вас не лякає страшна фраза "восьми колісна валіза", асоціації дивні, ніби сороконіжка). Але це лише наша уява. Насправді моделі з такою характеристикою більш сучасні, площа основи у валізи виходить більше, тому що з кожної із 4-х сторін тепер не по одному колесу, а по два, тобто. подвоєні чотири колеса. А це означає, що така валіза не боїться перевантаження і готова витримати гірші умови експлуатації.

Валізи на двох колесах - умовним вважається, що якщо колеса частково заховані в корпус валізи, то це вбереже його від пошкоджень, але це помилка. Так, звичайно, з технологічного боку, здається, що колеса більш захищені, але за статистикою авіакомпаній пошкоджених валіз на двох та чотирьох колесах однакова кількість. Проте сумніша сторона всієї ситуації- це   при пошкодженні валізи залишитися з одним колесом із двох, ніж із трьома з чотирьох.

Якщо торкнутися сторони комфортного використання, тут одразу можна відзначити суттєві відмінності та переваги у бік 4-х/8- та колісних моделей. Погодьтеся, куди більш прийнято котити валізувагою до 32 кг завантаженням легко поклавши на ручку валізи свою руку і докладаючи невеликі зусилля, коли він котиться практично сам, на відміну від тієї ситуації, коли дві колісні моделі є можливість котити тільки способом "за собою", в такій ситуації розподіл загальної ваги багажу припадає на пензель і ви практично несете близько 10-15 кг у руці. Саме з цієї причини європейські виробники відмовляються від виготовлення валіз на 2-х колесах, за рідкісним винятком, коли конструкція моделі полегшена. Сучасні технології дозволяють посилити конструкції 4-х/8-и колісних моделей так, як неможливо це зробити в 2-х колісних: посилення дна валізи стільниковим поліпропіленом, основою з ТПУ (термополіуретан) кріпленням зі сталі та інноваційною (без шурупів) системою кріплення колісний блок до корпусу. Загалом технології не стоять на місці)

Велика кількість коліс забезпечує правильний розподіл ваги на чотири частини, а не на дві. Валіза потрібно котити, завдяки чому у нас більше контролю над багажем, а однакова робота всіх чотирьох приводних механізмів забезпечить більшу довговічність під час використання. Вибираючи валізу, не забудьте порівняти її з вашими уподобаннями в подорожі.

Важливо, щоб колеса оберталися на 360 градусів, легше маневрувати валізою в будь-якому напрямку. Не менш важлива якість їх роботи - у більш дешевих моделях ви можете знайти маленькі пластикові колеса, які при падінні, на нерівності, або перешкода часто лопаються . Заміна такого предмета скрутна, тому краще інвестувати в валізу на твердих гумових колесах.Однак якість ручок теж важлива. Найбільш міцні з них виготовлені з міцних матеріалів, таких як алюміній. При здійсненні покупок переконайтеся корпуса рухається плавно без ривка. Коли вона повністю забирається, вона повинна автоматично блокуватися і бути досить довгою. Ну, якщо корпус оснащений бічними ручками, які дозволяють носити з собою багаж це дуже добре.

Теоретично колір валізи не має захисних властивостей і не збільшує його довговічність, проте вибір моделі у всіх кричачих кольорах значно підвищує комфорт вашої подорожі. Таким чином, ви можете швидко знайти свій багаж і заощадити час.

3. Матеріал

Який з них краще вибрати?

Сучасні дорожні валізи можуть бути виготовлені з різних видів твердого пластику, хоча традиційні валізи з м'яких (тканинних) матеріалів як і раніше користуються незмінною популярністю ... Для споживача великий асортимент, дозволяє вибрати кращий продукт відповідно до потреб. З іншого боку, занадто велика пропозиція може зробити рішення набагато складніше.  типи валіз, і проаналізуємо, за яких обставин краще вибрати валізу з твердого пластику, а коли валізу з м'якого текстилю (тканини).

Пластикові валізи з полікарбонату, поліпропілену та ABS

Найпопулярніші пластикові валізи виготовляються з пластмас, таких як полікарбонат (також відомий як полікарбонат, іноді званий ), поліпропілен і акрилонітрил-бутадієн-стирол валізи з (ABS). Валізи з цих матеріалів утворюють закритий корпус, не мають жодних бічних кишень, а лише основне відділення, інколи оснащене перегородками та меншими відсіками для зберігання. Вони ідеально підходять для подорожей літаком. Хоча матеріали, з яких виготовлені пластикові валізи, на перший погляд виглядають однаково, на практиці вони суттєво різняться за своїми властивостями та ціною.

Валізи з ABS, поліпропілену та полікарбонату - властивості

Популярність корпусів з ABS багато в чому обумовлена відносно високою стійкістю до тиску в поєднанні з досить низькою ціною. Однак варто пам'ятати, що цей матеріал має свої обмеження - він не дуже гнучкий, тому він може зламатися за дуже високого тиску. Рішення дуже просте - просто оберіть розмір валізи в залежності від кількості упакованих речей, щоб багаж був максимально повним. Тоді вміст буде своєрідною амортизацією для оболонки.

Поліпропіленові корпуси більш стійкі до тріщин та деформацій - серед їх переваг слід також відзначити водостійкість і значну стійкість до високих температур. Однак слід пам'ятати, що поліпропіленові валізи важчі, ніж у полікарбонату і ABS. Однак їх ціна в порівнянні з валізами з інших матеріалів середня - це правда, що вони дорожчі, ніж моделі з ABS, але дешевші, ніж моделі з полікарбонату.

Найбільш довговічними є полікарбонатні валізи, стійкі до ударів і подряпин, а також завдяки винятковій гнучкості для будь-яких деформацій. Додатковою перевагою є їхня безпрецедентна легкість, що робить їх зручними та легкими. За таку високу якість, однак, ви повинні платити відповідно - валізи з полікарбонату є найдорожчими серед усіх пластикових валіз.

Пластикові валізи - який вибрати?

Кращим вибором валіза для подорожей є валіза з поліпропілену - міцна і легка (хоча і досить дорогий одночасно). При виборі пластикової валізи  Чим частіше, тим краще вкладати більше грошей у більш міцну і зручну валізу. Якщо ви подорожуєте рідше, ви можете вибрати дешевші моделі.

 

Текстильні (тканинні) валізи - найпопулярніші з поліестеру та нейлону

Текстильні валізи зазвичай виготовляються із синтетичних волокон, серед яких найпопулярнішими є поліестер та нейлон. Незалежно від вибраного матеріалу, основним фактором, що визначає міцність, є так звані (ДЕНИ), або щільність волокна. Чим воно вище, тим сильніша валіза. Якщо коефіцієнт «D» не зазначений на бирці валізи, слід припустити, що це матеріал найнижчої якості, тобто. D300 Оптимальне значення «D» для валіз складає 800 і більше.

Варто пам'ятати, що на довговічність впливає не тільки щільність волокон, але і їх тип.

довговічні, вони зберігають стабільну форму і не дуже обтяжливі у догляді - без особливих проблем ви можете видалити бруд або плями за допомогою засобів для оббивки. До недоліків можна віднести не гігроскопічно, тобто може бути вологим.

Нейлон - такий же легкий і ще більш міцний матеріал. Як і поліестер, він гігроскопічний, тому піддається впливу вологи, можна не бояться, що ваша валіза промокне. Варто також відзначити, що валізи як з поліестеру, так і з нейлону зазвичай дешевше, ніж їх пластикові аналоги, але це не точно. З іншого боку, завдяки численним кишеням та відділенням, м'які валізи дуже практичні та зручні – вони відмінно підійдуть під час подорожі автомобілем

Пластикова або Текстильна валіза - що краще вибрати?

На питання про те, який тип валізи працює найкраще, важко відповісти однозначно. Багато залежить від частоти поїздок, типу поїздки, виду транспорту, тривалості поїздки, а також бюджету. Це не завжди, але покупка валізи вищої якості, (найдорожчий) - найкращий вибір. З іншого боку, ціновий критерій ніколи не повинен впливати на остаточне рішення. Кожен, повинен подумати, яка валіза йому дійсно потрібна.

4. Безпека

Як це працює: валіза із системою TSA

Одним із застосовуваних в даний час стандартів є. Ця трилітерна абревіатура - не що інше, як міжнародний стандарт безпечної подорожі. Замок TSA дозволяє відкривати багаж лише його власнику та митній службі, які мають право відкривати кожну валізу для перевірки її вмісту.

З міркувань безпеки США, Канада, Австралія чи Японія не можуть використовувати інші форми закриття багажу, крім замків TSA.

Відкрити валізу із замком TSA можна лише шляхом введення секретного коду та використання спеціального ключа, який доступний лише для митної служби. Це означає, що у разі можливої перевірки митник може легко відкрити ваш багаж, а потім закрити його, не ламаючи замок.  Тому валізи із замками TSA мають перевагу перед моделями, захищеними простим замком. Служба митного огляду, щоб отримати доступ до валізи, буде змушена зламати, а потім викинути звичайний замок.

 

Валіза із замком TSA - шифрування

Щоб правильно зашифрувати блокування TSA, виконайте такі дії:

 

 Крок 1: Виберіть стандартне налаштування номера та скиньте

Код за замовчуванням, що відкриває блокування TSA, - 0-0-0 - встановіть його, а потім натисніть кнопку «Скинути», яка розташована безпосередньо поряд з мєханізмом.

 

• Крок 2: Введіть ваш конфіденційний код

Виберіть комбінацію із 3 цифр, яка відтепер буде вашим секретним шифром, що відкриває замок. Не пишіть їх ніде – просто запам'ятайте.

 

• Крок 3: Активувати шифр

Після встановлення шифру натисніть кнопку в напрямку, вказаному стрілкою. Таким чином, ви збережете новий шифр.

5. Додатково

Під час подорожей та відпочинку валізи особливо схильні до впливу різних видів бруду. На щастя, ви легко можете відновити їх у хороший стан – просто використовуйте відповідний метод очищення. Варто пам'ятати, що матеріал, з якого виготовлена валіза, впливає не тільки на його зовнішній вигляд, але і на спосіб догляду.

Як ви чистите пластикові валізи?
Для ефективного очищення брудної валізи виберіть засіб для чищення відповідно до матеріалу, з якого він виготовлений. Чемодани, виготовлені з пластику, слід чистити тканиною або м'якою губкою, змоченою у розчині води та рідини для миття посуду або для миття вікон. Перед очищенням забрудненої поверхні варто перевірити дію миючого засобу менш видимої частини корпусу. Це гарантує, що використовуваний вами засіб не знебарвить і не зашкодить матеріал валізи. Не використовуйте сильні хімічні речовини для чищення валіз: відбілювачі, засоби для виведення плям, розчинники або бензин.

Як ви чистите валізи?

Тканини з синтетичних волокон слід чистити за допомогою пін і порошків, призначених для догляду за м'якими меблями. Продукт слід наносити у брудне місце та залишати у термін, вказаний виробником. Піна, яка вбирає бруд, повинна бути ретельно видалена за допомогою тканини, щітки, губки або пилососа. Перед застосуванням засобу для чищення варто перевірити його роботу на невидимій частині корпусу. Після чищення залиште корпус у провітрюваному приміщенні для просушування. Однак валізи з нейлону не повинні піддаватися впливу яскравого сонячного балкону або тераси - цей матеріал не дуже стійкий до сонячного світла.

Як доглядати за валізами?

Правильний догляд за валізою - це не лише видалення бруду. Варто пам'ятати, що кожного разу, коли ви повертаєтеся з відпустки, очищайте внутрішню частину валізи від піску. Піщані уламки, що застрягли по кутах валізи, видалити дуже складно (вони можуть пошкодити тканину підкладки) - для цього можна використовувати пилосос. Також варто пам'ятати, що після кожної подорожі чистіть систему коліс. Регулярне видалення пилу та піску захистить механізм від заклинювання та пошкодження.

Де зберігати валізу?

Валізи великого розміру рідко зберігаються у квартирах. Дуже часто після закінчення курортного сезону їх розміщують у господарських приміщеннях, таких як підвали, шафки чи горища. Валізи можна зберігати таким чином за умови, що в цих кімнатах є відповідні умови. Насамперед, слід уникати місць із високою вологістю. Тривале зберігання валізи в таких умовах може призвести до її незворотного знищення. Ця небезпека особливо стосується текстильних моделей, у яких може виникнути пліснява. При зберіганні валізи в сухому приміщенні не слід забувати захищати її від пилу. Це можна зробити за допомогою поліетиленових пакетів (іде в комплекті з валізою). Популярний спосіб зберігання - покласти одну валізу в іншу. Це спосіб, який заощаджує багато місця. Однак варто пам'ятати, що колеса можуть порвати підкладку другої валізи - варто їх закрити, наприклад, за допомогою пухирчастої плівки.

Перед наступною відпусткою вам не доведеться турбуватися, валіза прослужить вам багато сезонів!

 

6. Ціна

Діапазон цін на ринку інтернету дуже високий. Починаючи дешевими моделями, які можна купити за 1200-1800 грн (не рекомендуємо)

 

Ті, хто подорожує літаком кілька разів на рік, можуть купити валізу гарної якості за 5000-7000 грн. У разі використання транспортних засобів, таких як автомобіль, поїзд чи автобус, валіза буде доступна за 2000-4500 грн.

Люди, що подорожують по відрядженнях, повинні вибрати міцнішу валізу, яка не зношуватиметься швидко. У цьому випадку найкраще слідувати репутації бренду, валізи фірми American Tourister, Roncato, Samsonite, Lojel, Travelite або Delsey.

 

Де купити валізу для подорожей?

Шукати краще на Koffer.UA, найкращі ціни на валізи і безкоштовна доставка :)